Wpisy archiwalne w miesiącu

Styczeń, 2011

Dystans całkowity:36.92 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:01:50
Średnia prędkość:20.14 km/h
Maksymalna prędkość:39.30 km/h
Liczba aktywności:2
Średnio na aktywność:18.46 km i 0h 55m
Więcej statystyk

FOT OK - konkurs fotograficzny, ostrokołowiec poszukiwany

Poniedziałek, 24 stycznia 2011 · Komentarze(1)
WROstro organizuje konkurs foto pod tytułem "Kocham swoje ostre".Nie mam OK, więc chętnie sfocę ostrokołowca(pci obojga) z Wrocławia.

Ja poćwiczę pstrykanie, Ty będziesz mieć fajne(oczywiście) foty.
Wystarczy do mnie napisać :)

System Ewidencji Wypadków i Kolizji Rowerowych SEWIK

Piątek, 21 stycznia 2011 · Komentarze(6)
SEWIK Rowerowy to ciekawa strona zrobiona przez Karola Mocniaka rejestrująca wypadki rowerowe w oparciu o bazę danych Policji.

Dane na stronie zostały opracowane na podstawie zrzutu z policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji z okresu 2007-2009 udostępnionego przez Komendę Główną Policji sieci Miasta dla Rowerów.Z ciekawych zestawień dla Wrocławia można wyciągnąć(daleko idące) wnioski kiedy i gdzie powinniśmy jeździć rowerem, żeby mieć najmniejszą szansę na wypadek.
Żeby uniknąć wypadku rowerowego najlepiej jeździć wieczorową porą lub w nocy. Należy unikać za wszelką cenę jezdni - najwięcej wypadków.
Wiek do 30 lat także zwiększa prawdopodobieństwo wypadku(na szczęście to już mnie nie dotyczy).

Najniebezpieczniejsza jest we Wrocławiu ulica Legnicka(zdjęcie). Trochę dziwne, bo wzdłuż po obu stronach jest całkiem wygodna droga dla rowerów.


Zestawienia dla poszczególnych miast są bardzo szczegółowe. Mówi się, że Policja nie prowadzi tak dokładnych statystyk, tutaj widać że to nie prawda.
Statystyki wypadków pogrupowane są według różnych kryteriów: miejsce zdarzenia, pora dnia, rodzaj nawierzchni, dopuszczalna prędkość, rodzaj wykroczenia, typ pojazdu, wiek i płeć uczestników, obecność alkoholu we krwi i wiele innych.
Dla miast są nawet wyróżnione niebezpieczne ulice i skrzyżowania.
Wygląda na całkiem ciekawy materiał do analizy.

Zdjęcia są mojego autorstwa. Zdjęcia można kupić w Shutterstock.