Wpisy archiwalne w miesiącu

Listopad, 2010

Dystans całkowity:74.75 km (w terenie 32.00 km; 42.81%)
Czas w ruchu:04:13
Średnia prędkość:17.73 km/h
Maksymalna prędkość:41.00 km/h
Liczba aktywności:5
Średnio na aktywność:14.95 km i 0h 50m
Więcej statystyk

Tropiciel 5 ukończony, 50km marszu

Sobota, 20 listopada 2010 · Komentarze(12)
Kategoria Pieszo

W piątek 19 listopada o godz. 20:03 w Kątach Wrocławskich wystartowaliśmy w Tropicielu #5 w składzie Kasia, Błażej, Robert, Piotrek i Artur.
Start był jak widać entuzjastyczny. Później było mrocznie, mokro, zimno, błotnie i ogólnie przygodowo.

Metę osiągnęliśmy ok 7 rano po przebyciu 50km pieszo. Niestety buńczuczne zapowiedzi o dotarciu do mety o 3 rano nie potwierdziły się.
Do odwiedzenia było 12PK w tym punk karny(KA), jako kara za nie trafienie 3 tarcz na strzelnicy ASG na PK4. Ścieżka do KA przez mokre i błotne pola w mżawce (podziękowania dla Artura).
Był też punkt KK(Kenkarte) obsadzony przez żołnierzy Wermachtu z grupy Festung Breslau.
Należało pobłądzić trochę po lesie i znaleźć Kenkarty sztuk 5 dla każdej osoby z naszego zespołu. Owe przepustki były potrzebne do przejścia pod autostradą A4 od strony zachodniej w kierunku północnym(mapka poniżej). Przejście było oczywiście pilnowane przez uzbrojone jednostki Festung Breslau.
Na ostatnim z punktów było jeszcze strzelanie z łuku i tutaj Piotrek dał popis i za trzecim razem wreszcie trafił w tarczę celując w 8pkt.

Ślad GPS z Tropiciela (kierunek zwiedzania od domku zgodnie ze wskazówkami zegara)


Nie wiem co tam robi pan golfista, jakimś cudem zawieruszył się na znacznikach okrągłych kilometrów... Po kliknięciu widać podsumowanie z każdego km.

Trochę zdjęć przed startem. Na trasie był profesjonalnie wyposażony fotograf, który nie bał się deszczu i rozkładał co kilka kilometrów swoje lampy i parasolkę(nie przeciwdeszczową!) - te zdjęcia będą jak tylko się znajdą.Grupa Festung Breslau przed wymarszem na punkty autostradowe ;-)
Weekendu początek przed Tropicielem

Czwartek, 18 listopada 2010 · Komentarze(3)
Weekend zaczyna się w czwartek, ponieważ w piątek będziemy się wysypiać przez startem w piątej edycji Tropiciela
Edycja #1 była bardzo ciekawa(na Ślęży), #2 wygraliśmy(w okolicach Leśnicy).

Teraz w imprezie biorą udział całkiem spore tłumy. Nasza drużyna nie pokusiła się o równie wymyślną nazwę co pozostali. Startujemy jako trzecia drużyna w piątek o 20:03 pod szyldem bikestats.pl
Przed nami ok 40km spacerek po lasach wokół Kątów Wrocławskich. Podobno o 3 rano będzie na mecie ciepły posiłek, oby organizator zdążył przed nami.


W ramach rozgrzewki przed Tropicielem przebiegliśmy się z Kasią 8km:


A z pracy zalogowałem 5.5km sports trackerem i zrobiłem screena:

Trackery GPS i klęska urodzaju

Wtorek, 16 listopada 2010 · Komentarze(0)
Trakerów GPS ci u nas dostatek. Jest w czym wybierać. Problem w tym, że zawsze jest jakieś ale.
Kolejny już dzień testuję różne aplikacje na komórki pozwalające nagrywać ślady GPS.
Wczoraj wrzuciłem próbkę trasy gps ze sport trackera razem z opisem, jak to osiągnąć.

ST, to jedyna znana mi aplikacja na komórki, która ma funkcję auto start/stop - co czyni ją dosyć użyteczną :)
Wada jest taka, że nie ma łatwego dostępu do śladu za pomocą ichniego serwisu www. W zasadzie nie ma żadnego dostępu. Jedyny sposób, to ten opisany w Trasa ze Sports Trackera w bikestats How To?

Chętni do testowania i szukania ciekawej aplikacji na komórki mogą zajrzeć na listę niektórych trackerów gps na urządzenia mobilne.
Jeżeli ktoś ma sugestie dot. śladów GPS na bikestats, to można pisać.

Poniżej trasa z dzisiaj zapisana trakerem endomondo(bez auto stopu) i przekonwertowana gpsvizualerem z GPX do KMZ i puszczona przez gmapy. Widać na niej pewne przestrzelenie z drogą w górnej części trasy.

Trasa ze Sports Trackera w bikestats How To?

Poniedziałek, 15 listopada 2010 · Komentarze(5)
Ktoś pytał na Sugesterze jak wstawić trasę ze Sports Trackera do bikestats.
Pierwsza odpowiedź jest niefajna: Nie Da Się...

Po zastanowieniu, da się to osiągnąć, chociaż jest to...niefajna metoda. Niestety ST korzystając z dostępnych map googla sam jest serwisem super niedostępnym. Jest fleszową, nie bójmy się tego słowa, krową.
Nie ma żadnej możliwości eksportu pliku GPX/KML bezpośrednio z serwisu www.

Na szczęście aplikacja na komórki jest jedną z lepszych jakie testowałem i ma opcję eksportu pliku gpx/kml/cvs/png i zapisania w komórce oraz wysłania mailem.
Najlepszy jest plik KML, ok 10 razy mniejszy niż GPX.
Wydobywamy zatem plik przedstawiający nasz ślad i umieszczamy gdzieś w necie w publicznym miejscu. Do testów użyłem stronek googla i umieściłem ślad z komórki tutaj(KML 23KB).
Taki adres wklejamy na stronie map googla w pole adresu. Po chwili zobaczymy namalowaną trasę. Pozostaje ustawić dowolne parametry wyświetlania, przybliżenia itd. i pod guzikiem Link znajdziemy adres, który można wstawić na bikestats, jako mapę (poprzedzoną spacją! - kto to wymyślił...), co poniżej czynię.Opisany wyżej proces można zautomatyzować np wysyłając wspomniany plik KML mailem na adres w bikestats.pl (jakiś dropbox), żeby po chwili mieć dodany wpis z mapą na bikelogu.

Chociaż wolałbym, żeby po kliknięciu Upload na komórce po 2min wpis pojawił się na bikestats, czego sobie i Wam życzę.

Błotny Bajkał

Piątek, 12 listopada 2010 · Komentarze(1)
Wycieczka nad Bajkał z Olgą (Kasia nie dostała urlopu)
Z ciekawostek, tuż za jazem Bartoszowickim trwa odbudowa wałów co uniemożliwia przejechanie po ludzku tego odcinka. Trzeba brnąć przez zasiane pole.

Mapa pochodzi z programu Sports Tracker, który eksportuje do KML, który to plik można od razu wysłać sobie na maila i następnie użyć go w mapach googla.
Jedyny sensowny półautomat jaki przychodzi mi do głowy to wysyłka tych KML na email w bikestats i automatyczne dodanie trasy osobie identyfikowanej po adresie email.

Wlepki tras GPS z serwisu Garmin Connect

Piątek, 5 listopada 2010 · Komentarze(6)
Dzisiaj Adaś rzucił na blipie hasło, że przydałoby się wsparcie dla wklejek tras GPS z Garmin Connect.
Oto i wklejka:


Trasy wklejamy tak samo, jak w przypadku innych serwisów, czyli po prostu wstawiamy adres URL trasy z Garmin Connect. Powyższa mapka pojawiła się po wstawieniu do opisu adresu: http;//connect.garmin.com/activity/54972929

Nie używamy guziczka "Osadź", bo nie wklejamy kodu HTML, tylko sam adres trasy.

Na mapie traska Adasia, a ja zrobiłem dziś standardowe codzienne 11km do pracy i z powrotem.