Więcej kasków = mniej rowerów

Środa, 22 czerwca 2011 · Komentarze(3)
Kategoria Video
Ciekawa prezentacja dotycząca noszenia kasków rowerowych i nie tylko.
Może, skoro w samochodach ginie większość ludzi, zacząć nosić kaski w samochodach? Był kiedyś taki kask:)
A co z pieszymi, oni też są narażeni na uszkodzenia głowy(szczególnie na polskich chodnikach i pasach)
Może warto pisać na reklamach samochodów tekst "Prowadzenie zabija" itd, jak na papierosach?

Komentarze (3)

Właściwie to wcale nie zauważyłem, że jeżdżą wolniej. Spotkany kolarz tłumaczył mi, że kierowcy tak uważają na rowerzystów bo sami nimi są. Tam wszyscy jeżdżą od najmłodszych lat i są do tego przyzwyczajeni. Co dla mnie wydaje się czymś wspaniałym dla nich jest czymś najnormalniejszym.

Platon 17:40 niedziela, 26 czerwca 2011

Będąc w Holandii słyszałem od miejscowych z którymi współpracowałem, że nie lubią rowerzystów, bo wypadek z jego udziałem jest bardzo niekorzystny dla kierowcy - przyjmuje się winę kierowcy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale to by tłumaczyło dlaczego samochody jeżdżą tempem ślimaczym(jak na polskie warunki).

blase 08:21 czwartek, 23 czerwca 2011

Bardzo dobry material. Warto by go pokazywac w Polsce.

Ostatnio zrobilem setki kilometrow po Holandii zwiedzajac wsie, miasteczka i spore miasta. Wszedzie widzialem setki rowerzystow, momentami przy swiatlach tworzyly sie rowerowe korki! :) A w tym wszystkim ja bylem jedyna osoba w kasku. Tak, poza spotkanymi na trasie trenujacymi kolarzami nikt inny go nie mial. Warto tutaj zauwazyc, ze holenderscy rowerzysci nie jezdza jak Polacy. Poruszaja sie bardzo szybko, zdecydowanie i co najwazniejsze nie maja sklonnosci samobojczych. Jednak infrastruktora rowerowa i kultura jazdy kierowcow jest tak niesamowicie rozwinieta, ze w Polsce ze 20 lat nawet sie do tego nie zblizymy. Niestety.

Platon 07:52 czwartek, 23 czerwca 2011
Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa accza

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]