Góry Sowie i Suche, Ruprechticki Szpiczak dzień 1

Niedziela, 14 sierpnia 2016 · Komentarze(4)
Od kiedy zapisałem się na Bieg na Wielką Sowę chciałem pojeździć w okolicy na rowerze. Jechać taki kawał w piękne okolice i biec tylko 10km to gwarantowany niedosyt.

Wieża na Wielkiej Sowie

Wypatrzyłem na mapach ciekawy szczyt Ruprechticki Szpiczak(880m npm.) z fajnymi widokami i dobrym miejscem na biwak w hamaku.
Po biegu zjadłem frytki z surówką i wystartowałem o 16 z Ludwikowic Kłodzkich(Gospoda Harenda) ponownie na Wielką Sowę.
Następnie szybko przez Małą Sowę do Rzeczki, następnie kompleks Osówka i postój w Głuszycy. Tutaj niestety znowu frytki(2 porcje) i dwa cienkie piwa. Wyjazd o 19:30 i szybko na Szpiczak, żeby zdążyć przed zachodem słońca i rozbić biwak.
Ostatnie ciężkie podejście ze stromym nachyleniem 30% i jestem na szczycie. Spotykam tutaj parę Czechów przy ognisku, którzy też planują biwak pod chmurką.
Robi się chłodno i nawet nie chce mi się wychodzić ze śpiwora, żeby zrobić herbatę. Niestety w hamaku nie da się gotować na leżąco!
W śpiworze z komfortem do 7st było zimno mimo dosyć ciepłego wieczora i nocy. Prawdopodobnie przez to, że tego dnia poszło w sumie ok 5000kcal, a zjadłem tylko jakieś 2500kcal.

Kompleks Osówka i bunkier KasynoOstatnie podejście przed szczytem

Panorama ze Szpiczaka

Obozowisko nad ranem
Cała trasa z postojami zabrała mi 4.5 godziny. Ślad na Stravie

Ciąg dalszy dnia drugiego

Komentarze (4)

Pixon, płachta/tarp jest właśnie na desz wtedy robi się z niej daszek. Ale po pierwsze okazało się, że brakuje mi jednej linki, a po drugie lekko wiało z zachodu dlatego zamocowałem ją w ten sposób. Jest to minimalny rozmiar płachty więc na jakiś zacinający deszcz może być niewystarczająca.

blase 08:57 czwartek, 18 sierpnia 2016

Czy ta płachta, w razie co posłuży do nakrycia hamaku, czy służy ona jako zabezpieczenie przed wiatrem wiejącym z jednej strony?
Bardzo ładne zdjęcia.

Pixon 08:26 czwartek, 18 sierpnia 2016

fajnie jak się budzisz i cisza spokój dookoła sama natura, a nie 4 ściany:)

blase 11:15 środa, 17 sierpnia 2016

fajna sprawa z tym obozem :)

bobiko 20:27 wtorek, 16 sierpnia 2016
Wpisz trzy pierwsze znaki ze słowa ciame

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]