Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2011

Dystans całkowity:214.15 km (w terenie 5.00 km; 2.33%)
Czas w ruchu:09:57
Średnia prędkość:21.52 km/h
Maksymalna prędkość:49.30 km/h
Liczba aktywności:12
Średnio na aktywność:17.85 km i 0h 49m
Więcej statystyk

Nowe kontrapasy we Wrocławiu

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011 · Komentarze(0)
O dziwo coś się zaczyna ruszać w rowerowych nowinkach we Wrocławiu.
Było już o śluzach rowerowych, a teraz kontrapasy.
Zdjęcia i więcej szczegółów o kontrapasach

Miejskie info:
Od 2 kwietnia 2011r. wprowadzone zostaną docelowe zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście uwzględniające wyłączenie z ruchu kołowego (nie dotyczy rowerów) północnej i wschodniej pierzei pl. Solnego:

ul. Ruska - odcinek od ul. Rzeźniczej do pl. Solnego - zmieniony zostanie kierunek ruchu. Na odcinku od pl. Solnego do Kazimierza Wielkiego zaprojektowano kontrapas rowerów

ul. Kiełbaśnicza - odcinek od pl. Solnego do św. Mikołaja - wyłączony zostanie z ruchu kołowego (nie dotyczy rowerów). Dojazd do posesji będzie możliwy od strony pl. Solnego. W obecnej zatoce postojowej wyznaczony zostanie kontrapas rowerowy.

ul. św. Mikołaja - na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Kiełbaśniczej - ustanowiony został jeden kierunek ruchu, zaprojektowano także kontrapas rowerowy.


Pojazdy zaopatrzenia firm zlokalizowanych przy pl. Solnym będą mogły wjechać od północnej pierzei placu Solnego w godz. 5.00-9.00 (w piątki i soboty 5-10). Na ww odcinkach ulic, w związku z zamknięciem dla ruchu kołowego, likwidacji ulega 127 miejsc postojowych płatnych.


Wprowadzone zostaną również zmiany w docelowej organizacji ruchu na pl. Katedralnym, uwzględniające wyłączenie z ruchu kołowego w/w placu (nie dotyczy rowerów), dopuszczając możliwość dojazdu do posesji.

Uwaga na rowerzystów

Piątek, 1 kwietnia 2011 · Komentarze(6)
Do pracy jechałem tylko 10min, więc nie dałem zbyt wielu szans kierowcom, żeby mnie nie zauważyli. Na tym filmiku widać dlaczego kierowcy samochodów mogą nie zauważyć rowerzysty. Po prostu grają w kosza...